Programy dzienne

Program integracyjny – The Game!

Kolejną naszą propozycją będzie scenariusz integracyjny przeznaczony do zorganizowania w dzień.  Idealnie wpasuje się między obiadem, a przerwą między imprezą wieczorną. „The Game”, bo o nim mowa, sprawdzi się znakomicie w przypadku dużych firm. Co nam da taka gra? Pierwszym i najważniejszym profitem będzie to, że nasi pracownicy nauczą się wspólnie rozwiązywać problemy, odpoczywając jednocześnie od codziennych obowiązków.  Zabawa wzmacnia również więzi oraz zaufajnie między zatrudnionymi.

Poznajmy zasady tej gry!

„The Game” jest dzienną formą integracji i zajmie nam około trzech godzin. Program doskonale sprawdza się na wyjazdach integracyjnych, kiedy mamy do dyspozycji cały ośrodek lub hotel. Cała gra bowiem jest podobna do rozgrywki terenowej, z tą różnicą, że odbywa się na terenie dostępnego obiektu i najbliższych okolicach. 

Gra przewidziana jest dla sporej ilości osób. Na początku wszyscy dzieleni są na kilka mniejszych grup, które będą ze sobą rywalizować o nagrodę główną. Nie obejdzie się również bez współpracy. Aby przejść całą grę nieodzowna będzie umiejętność „dogadania się” między uczestnikami. Jak w firmie – aby wszystko działało, trzeba sobie pomagać

Cel gry

Życie i nagroda! Zaczynamy od zebrania wszystkich w tajemniczym pokoju, gdzie witają nas zamaskowane postaci i osobliwe koło fortuny. Uczestnicy gry dowiadują się, że wpadli w sidła sekty i grozi im teraz ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą ratunku i uratowania życia jest rozwiązanie zagadki i przejście zaplanowane przez sektę trudnej gry. Przewidziana jest również nagroda dla zwycięskiej grupy.

Przebieg rozgrywki

Jak wspomnieliśmy, w grze bierze udział kilka grup, które będą musiały wykonywać zadania lub rozwiązywać zagadki wyznaczone przez sektę. Wskazywać je będzie tajemnicze koło fortuny pełne dziwnych oznakowań. Po wylosowaniu grupa otrzymuje kopertę z zadaniem i wskazówkami, które pomogą w jego rozwiązaniu. Problemy, z jakimi będą się musieli zmierzyć uczestnicy to m.in.:

-zagadki logiczne

-łamanie szyfrów

-straszna ruletka

-otwieranie sejfów

-saper – czyli rozbrajanie bomby

Zadań jest oczywiście o wiele więcej. Podczas wykonywania poszczególnych misji każdej ekipie towarzyszy przyprawiający o gęsią skórkę opiekun. Pełni on rolę moderatora poszczególnych zadań oraz przeprowadza wszystkie zagadki. Nagrodą za wykonanie poszczególnych misji są wskazówki, które ułatwią grupie rozwiązanie Zadania Finałowego.

Każda z grup ma do rozwiązania kilka zagadek i zadań. Bez względu na to, czy ekipie uda się wykonać dane zadanie, kolejne również wskazuje wspomniane koło fortuny. Jeśli więc czegoś nie uda się zrobić, ciągle będziemy mieć szansę na sukces w finale.

Zadanie finałowe

Zagadka ostateczna nie należy do najprostszych. Grupy będą musiały rozwiązać specjalne Sudoku, pełne niewiadomego pochodzenia znaków. W rozwiązaniu zagadki mają pomóc zdobywane wcześniej podpowiedzi. Mimo rywalizacji, grupy mogą sobie nawzajem pomagać, a wskazówki wymieniać. Ekipa, której uda się rozwiązać Sudoku,  otrzyma kod do sejfu strzeżonego przez przerażające postacie. Komu pierwszemu uda się sejf otworzyć – wygrywa! Warto się postarać, bowiem zazwyczaj nagrody są bardzo cenne. Marny los czyha wszystkich w razie niepowodzenia…

Podsumowanie

Korzyści płynące z zabaw integracyjnych tego typu wskazaliśmy już na początku. „The Game” jest propozycją, która zaangażuje do wspólnej zabawy wszystkich. Pozytywne emocje, które wzbudza zdrowa rywalizacja i zabawa, sprawią, że Twoi pracownicy naprawdę poczują się ze sobą lepiej. Niby to tylko wyjazd integracyjnych, ale wymierne korzyści przyjdą bardzo szybko. Zauważą je nie tylko Twoi pracownicy, ale również i Ty. Rezultaty przyjdą w lepszych wynikach firmy.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *