Mix

Zachwyć gości kawą! Czyli jak kawa może czynić cuda

Kawa wydaje się być tak banalnym i oczywistym elementem służbowej codzienności, że często nie przywiązujemy do niej większej wagi. Czarny napój, który jest warunkiem koniecznym do przebudzenia się dla milionów Polaków, jest również nieodzowną częścią wszelakich eventów oraz wydarzeń. Jeszcze kilka lat temu zupełnie wystarczył najtańszy ekspres czy czajnik elektryczny postawiony w rogu sali obok ciastek i paluszków. Jednak prawda jest taka, że ze standardowej „małej czarnej”, białej czy latte można zrobić dodatkowy atut, a nawet temat przewodni spotkania, wyjazdu czy imprezy dla pracowników i gości. W jaki sposób?

Smak to podstawa

Przede wszystkim, warto zainwestować w dobry ekspres i dobrą kawę. Tu pamiętać należy, by koniecznie była to 100% Arabica. Dodatek robusty powoduje kwaskowaty smak, który nie pasuje wszystkim i kojarzyć się będzie raczej z tanią stacją benzynową. Delikatny smak i przyjemny zapach napoju przygotowanego w dobrej maszynie to pewność, że goście na dzień dobry będą mieć dobry humor i z pozytywnym nastawieniem podejdą do tego, co przygotowaliśmy dla nich z okazji spotkania.  Nie bawmy się w plastikowe kubeczki i mieszadełka rodem z barów na granicy sprzed 30 lat – poczęstujmy gości kawą w ładnych filiżankach, zapewnijmy dobre mleko zamiast „zabielaczy” i pozwólmy im delektować się smakiem.

A może barista?

Świetnym pomysłem będzie zatrudnienie na event profesjonalnego baristy. Uśmiechnięta osoba, która nie dość, że przyrządzi czarny napój bogów w sposób absolutnie zawodowy, to jeszcze chętnie zamieni parę słów z gośćmi na temat jego przygotowania, rodzajów i gatunków, to genialny dodatek do udanego wydarzenia. Na rynku jest obecnie cała gama firm oferująca usługi baristów z dojazdem, a duża konkurencja na takim rynku sprawia, że wybranie odpowiedniej firmy wcale nie jest takie trudne.

Co więcej, z przygotowania kawy można uczynić motyw przewodni całego spotkania. Dzisiejsi bariści to nie raz czarodzieje, którzy niczym barmani podczas przygotowywania drinków, zachwycą publiczność już samą sztuką przygotowywania dla nich napoju. Mało tego – można również zafundować gościom krótki aczkolwiek bardzo przyjemny i pouczający kurs przygotowywania i parzenia kawy samodzielnie. Uczestnicy nauczą się robić ulubioną kawę świetnie się przy tym bawiąc i ucząc ciekawych rzeczy, które dla odmiany nie będą kojarzyć się ze służbowymi obowiązkami, których uczyć muszą się codziennie. Jest to pomysł zdecydowanie lepszy niż często czerstwe występy czy wątpliwego poziomu konkursy, które nieraz powodują raczej zażenowanie czy stres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *